W dniach 10-14 września 2018 roku w naszej szkole kolejny raz odbywał się Tydzień Demokracji. Zaangażowani byli nauczyciele i uczniowie. Poniżej opis działań i fotorelacja:

  1. 13 września w szkole przeprowadzony został Konkurs „ Oblicza demokracji”, w którym uczniowie liceum odpowiadali na pytania w trzyosobowych zespołach. Uczniowie klasy ósmej i gimnazjum brali udział w pisemnej wersji tego konkursu. Konkurs przygotowały p. Anna Wolińska, p. Elżbieta  Krawczykiewicz, p. Agnieszka Kościelska
  2. 12 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasa 1 SP, pokazała wszystkim jak wygląda „Demokracja oczami dziecka”. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. Elizy Kruczkowskiej zastanawiali się czym dla nich jest demokracja i przygotowali wspólny plakat.
  3. W czwartek 13.09.2018 r. odbyły się również Wybory do Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Katarzyny Swystun. Kampania wyborcza rozpoczęła się tydzień wcześniej. W tym czasie kandydaci przygotowywali swoje programy wyborcze oraz przemówienia, a Komisja Wyborcza karty do głosowania. Głosowanie miało charakter powszechny, tajny, równy oraz bezpośredni. Uprawnionych do głosowania było 61 osób, a wzięło w nim udział 55. Na podstawie wyników Komisja Wyborcza ogłosiła, że w skład Samorządu Uczniowskiego weszli:

– Marcel Setlak kl. VIII M – przewodniczący SU ZSMS,

– Martyna Dobrowolska kl. III GM – wiceprzewodnicząca SU

– Maria Kaczanowska kl. IIM LO – wiceprzewodnicząca SU

– Natalia Bilska – skarbnik SU.

  1. W piątek 13 września naszą szkołę odwiedził także wyjątkowy gość –  Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska,  p. Bogdan Oleszek. Przyjechał on do młodzieży z wykładem na temat demokracji i samorządu lokalnego. Po wykładzie uczniowie zadali naszemu gościowi szereg pytań. Wykład i dyskusja przeprowadzone zostały pod opieką p. A. Wolińskiej, p. A. Kościelskiej, p. E. Krawczykiewicz.
  2. W dniach 10-14 września uczniowie klas: siódmej, ósmej, gimnazjum i liceum z wychowawcami i nauczycielami przygotowali również gazetki i postery, którymi została udekorowana szkoła.

                                                                               Agnieszka Kościelska

                                                                                              Anna Wolińska

                                                                                              Elżbieta Krawczykiewicz


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego