Szkolny Wolontariat ZSMS rozpoczął już działania w nowym roku szkolnym 2018/2019.

W środę 12 września 2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy The Color Run z koordynatorem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci panem Oskarem Wójcikiem. Wolontariusze zostali przeszkoleni i będą wspierać sobotni bieg charytatywny.

W sobotę 15 września 2018 roku w Gdyni wzięliśmy udział w imprezie charytatywnej The Color Run. Trasa biegu prowadziła wzdłuż bulwaru nadmorskiego i Skweru Kościuszki. The Color Run jest biegiem, w którym nie ma ograniczeń wiekowych, nie obowiązuje pomiar czasu, a uczestnicy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany. Każdy bez wyjątku jest tu zwycięzcą.

W godz. 10.00-14.00 24 naszych wolontariuszy z ZSSiO oraz ZSMS pod opieką pani Eli Krawczykiewicz i Katarzyny Zęgoty działało na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Naszym zadaniem było przygotowanie stanowiska, a następnie wręczanie medali i wody na mecie uczestnikom The Color Run, którzy w dowolnym tempie mieli za zadanie pokonać 5 km odcinek trasy. Bieg rozpoczął się o godzinie 11.00. Uczestnicy biegu już na starcie zostali posypani brokatem i proszkiem w kolorach tęczy. Nasi wolontariusze wspierali również gorącym dopingiem biegaczy na mecie. Pierwsi uczestnicy dotarli do nas już ok 11.20!!!

Po zakończeniu biegu zarówno uczestnicy jak i wolontariusze bawili się na koncercie.         Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

 


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego