12 października 2018 roku odbyło się w szkole PASOWANIE na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Nr 93. Pani Dyrektor Ewa Leyk-Latowska podczas apelu zwróciła się do Rodziców i Pierwszoklasistów tymi słowami: “Rodzice i Opiekunowie, a przede wszystkim Wy, Drodzy Mali Przyjaciele z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Nr 93.

Choć jesteście jeszcze bardzo młodzi, to już tworzycie historię szkoły mistrzostwa sportowego, bo jesteście pierwszym rocznikiem PIERWSZOKLASISTÓW. Spotykamy się w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej. Od 1 września jesteście wśród nas. Powoli stajecie się członkami naszej szkolnej rodziny. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Waszym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. Obok dorosłych w rodzinie jest też rodzeństwo –  bracia i siostry, to Wasi koledzy i koleżanki ze starszych klas. Oni  podadzą Wam pomocną dłoń. Korzystajcie z ich szczerych rad i pomocy. Możecie zawsze zwracać się

do nich ze wszystkimi trudnymi sprawami. Pomogą znaleźć zgubiony worek, pożyczą zapomniane kredki, poradzą, jak zrobić ludzika

z kasztanów, żołędzi oraz patyczków i zabawią się z Wami na przerwie. Wszyscy pracownicy szkoły służyć Wam będą pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina, której dzisiaj, po pasowaniu, staniecie się pełnoprawnymi członkami.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i w sporcie ( bo przecież jesteście w szkole mistrzostwa sportowego) oraz każdej i każdemu z osobna – najlepszej oceny na pierwszym szkolnym świadectwie”. Po apelu Uczniowie, Rodzice wraz z wychowawczynią Panią Elizą Kruczkowską udali się do sali na poczęstunek.


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego