UWAGA KANDYDACI

XI LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Kandydatów do publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na terenie Pomorza obejmuje rekrutacja elektroniczna pod adresem nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat wprowadza dane do systemu, w tym oceny i osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum i zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego lub ukończenia szkoły podstawowej i wyników testu ósmoklasisty ,określa preferencje wyboru szkół  (można dokonać wyboru pięciu szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk), zapoznając się z ofertą przedstawioną w systemie.

Po przejściu rekrutacji elektronicznej, należy:

– Wydrukować wniosek z systemu i złożyć go w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami określonymi w Regulaminie Rekrutacji z zachowaniem wskazanych terminów.

– Wykaz dokumentów i terminy określa Regulamin Komisji Rekrutacyjnej.

15 maja 2019 roku w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom XX Gdańskiej Edycji Konkursu “Ośmiu Wspaniałych”. TYTUŁ LAUREATKI I NAGRODĘ otrzymała uczennica klasy 8 M – IGA WECKWERT. W imieniu Igi nagrodę odebrała mama. Wielki podziw i gratulacje dla Igi za chęć niesienia pomocy innym i czynienia dobra oraz Rodzicom za tak wspaniałą córkę. Bardzo się cieszymy, że zaangażowanie Igi i jej bezinteresowność w działaniu zostały docenione. GRATULUJEMY!!!

Czytaj dalej

UWAGA!!!

Od dnia 01 czerwca 2019 roku zmienia się nr telefonu szkoły. 
Nowy numer tel. szkoły: (58) 717 10 27 
Nowy numer tel. internatu: (58) 719 19 53

W dniach 4-5 maja odbył się w Oświęcimiu wielomecz pływacki Olimpic Hopes Meeting, w którym Reprezentacja Polski brała udział, rywalizując z Węgrami, Czechami i Słowacją.

Wśród powołanych zawodników znalazła się nasza uczennica klasy VIII M PAULINA CIERPIAŁOWSKA, prezentując znakomitą formę.

Paulina indywidualnie wywalczyła dwa medale dla Reprezentacji. Brąz na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.79 oraz srebro na dwa razy dłuższym dystansie z czasem 1.03;84

Poza tym, każdy ze startów Pauliny, a było ich sześć, to rekord województwa pomorskiego. Są to wyniki lepsze od takich zawodniczek jak np. Katarzyna Baranowska, a to już nie lada wyczyn.

Polska sztafeta kobiet, w której składzie płynęła nasza uczennica zdobyła również dwa srebrne medale w rywalizacji na 4×200 dowolnym, bijąc tym samym Rekord Polski na tym dystansie oraz na 4×100 zmiennym ulegając jedynie Węgierkom.
Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

Gratulacje dla całej Polskiej Kadry, szczególnie dla Pauliny oraz trenera Artura Mikicina

Jest nam miło poinformować, że uczeń klasy VIII M PAWEŁ KLIMCZUK otrzymał 9 maja 2019 roku w Europejskim Centrum Solidarności wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego ❗❗❗
✒📚📖✒📖📚✒📚📖✒📚📖✒📚📖
GRATULUJEMY 👏👏👏

Zachęcam Was do udziału w badaniach naukowych uczniów między 8 a 21 rokiem życia dotyczących aplikacji TIK TOK.

Podaję link do samodzielnego badania https://badaniasocialmedia.pl/

Agnieszka Wałęsa

18 maja 2019 – Europejskie Centrum Solidarności

10.00 – 12.00 – prezentacja oferty pomocy psychologicznej dla nastolatków i rodziców w Gdańsku

12.00 – 14.00  – warsztaty psychologiczne dla rodziców i młodzieży ( opis warsztatów na stronie: www.raclawicka.gda.pl)

Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja: sekretariat@raclawicka.gda.pl

 

Gorąco zachęcam do udziału

Agnieszka Wałęsa

Depresja, fobia szkolna, przewlekła choroba, żałoba, rozwód rodziców….. – te i inne trudne sytuacje życiowe mogą powodować przedłużające się trudności szkolne i absencje. Jak w takich sytuacjach pracować z uczniem i egzekwować obowiązki, by dać mu możliwość wyjścia na prostą bez przyzwyczajenia do taryfy ulgowej?

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego