📌Rekrutacja elektroniczna odbywać się będzie poprzez stronę internetową:
📌Rekrutacja rozpocznie się 15 czerwca 2020
Ważne❗❗❗
Nabór do I klasy liceum ogólnokształcącego - oddziału mistrzostwa sportowego odbędzie się w XII Liceum Ogólnokształcącym. Należy wybrać:
Klasa M - dyscyplina/ profil:
➡ pływanie
➡ gimnastyka sportowa
➡ lekkoatletyka
➡ judo
Wszelkie informacje dotyczące naboru elektronicznego są dostępne na stronie internetowej Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących : zssio.com.pl

Od 27 kwietnia 2020 do odwołania sekretariat ZSMS nadal będzie pracował zdalnie. Wszelkie sprawy proszę kierować na adres e-mail: sekretariat@zsms.edu.gdansk.pl

Szanowni Państwo,
Od kilku dni zmagamy się z sytuacją, która wyzwala w nas i naszych dzieciach całe spektrum uczuć i emocji. Podczas rozmowy z dziećmi starajmy się zachować spokój – pamiętajmy, że ważne jest nie tylko to, co mówimy, ale i jak przekazujemy te informacje. Bądźmy dostępni i uważni, niech Nasze dzieci wiedzą, że mogą zawsze podejść i zadać nurtujące ich pytania.
Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co dzieci oglądają w telewizji, jakie strony internetowe przeglądają – nadmiar informacji dot. obecnej sytuacji może wzmagać lęk, zaburzać rytm snu. Dostarczajmy dzieciom wiedzy z pewnych źródeł, skupmy się na tym, co możemy kontrolować jak np. mycie rąk. Dostosowujmy przekazywane treści do wieku i etapu rozwoju dziecka – Państwo znacie swoje dzieci najlepiej.

 

Proszę również o obserwację dzieci – ich nastroju, apetytu, rytmu sny, zmiany w zachowaniu, sposobach zabawy. Jeśli zauważą Państwo coś niepokojącego proszę o kontakt przez GPE.
Serdecznie pozdrawiam.
Marta Mierzejewska
Psycholog szkolny


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego