Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

📌23.12.2019 – 01.01.2020 r.  Zimowa przerwa świąteczna
📌02.01.2020 – 03.01.2020 r. Dni wolne ( tzw. dni dyrektorskie uzgodnione z Radą Rodziców)
📌06.01.2020 r. Święto Trzech Króli
📌zajęcia lekcyjne od wtorku 07 stycznia 2020 r.
                                  dyr. Ewa Leyk- Latowska

ŻEBY UCZEŃ CZUŁ SIĘ BEZPIECZNIE

Jak budować relacje w oparciu o konstruktywną komunikację?

Człowiek w każdym momencie swojego życia funkcjonuje w określonej przestrzeni, która ma ogromny wpływ na jego rozwój, zarówno poznawczy, jak i społeczny i emocjonalny. Może ona wyzwalać pozytywna energie, powodować, ze chce się chcieć, ale może również ograniczać i zniechęcać, skutkować utratą Wiery we własne możliwości. Dlatego dla optymalnego rozwoju istotne jest, by przestrzeń ta była bezpieczna, pozytywna, sprzyjała refleksji, zaangażowaniu i pracy z zachowaniem zasad poufności.

Czytaj dalej

Dziękujemy uczniom za piękny występ oraz nauczycielom za przygotowanie i organizację uroczystości. Wesołych Świąt ❗❗❗
W środę, 18 grudnia, w sali Atom Clubu na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się XVII Gdańska Gala Sportu, na której pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wręczyła nominacje nowym członkom Gdańskiej Rady Sportu na lata 2019 – 2023. Wśród nominowanych znalazła się również Dyrektor ZSMS Pani Ewa Leyk – Latowska.
Pani Dyrektor serdecznie gratulujemy! Życzymy realizacji wszelkich zaplanowanych zamierzeń. Wierzymy, że posiadane przez Panią doświadczenie będzie cennym fundamentem, w oparciu o który będzie Pani realizować zaplanowane zadania w Gdańskiej Radzie Sportu.
Gratulujemy!
Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego

Uczniowie kl.1M inaczej niż większość dzieci świętowały Mikołajki, nie czekali na prezenty od Mikołaja tylko sami wykonali dla Niego podarunki – Jego piękne portrety. Wszystkie dzieci były pięknie ubrane – jak przystało na pomocników Świętego Mikołaja.

🏊Uczennica klasy I ML1 IGA WECKWERT – Mistrzyni Polski na 50 m st. grzbietowym (0,13 sek. do Rekordu Polski) oraz srebrna medalistka na 100 m st. grzbietowym 🏊

Serdecznie zachęcam Państwa do zapoznania się z pełną ofertą pomocy oraz terapii Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku na stronach www.fdds.pl

                                                                                         Agnieszka Wałęsa


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego