Miesięczne archiwum: Wrzesień 2019

Zapraszamy i zachęcamy uczniów do udziału w Kuratoryjnym Konkursie Informatycznym dla uczniów klas IV-VIII SP. Celem powyższego konkursu jest rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy i umiejętności informatycznych, poszerzanie umiejętności obsługi komputera i oprogramowania a przede wszystkim wyłanianie talentów i wspieranie uczniów uzdolnionych informatycznie.

Czytaj dalej

25 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 93 wybrali członków samorządu uczniowskiego. Nowym przewodniczącym został Dawid Ż. z klasy 8M, zastępcą Zuzia S. z 8M a skarbnikiem uczeń z klasy 7M Dominik J. Gratulujemy i życzymy owocnych działań w roku szkolnym 2019/2020

Czytaj dalej

  1. Źródła stresu są sprawą indywidualną. To, co dla jednego dziecka nie będzie powodem do stresu, dla drugiego może być raniącym i stresującym wydarzeniem.

Czytaj dalej

Uczennica klasy I ML1 XI LO SMS MARIA BARTEL Mistrzynią Polski U 16 w skoku o tyczce w Tarnowie ❗❗❗
GRATULUJEMY 👏👏👏

Dorosły we właściwej roli

  • Rola dorosłego jest poznawać dziecko, a przez to umożliwiać mu poznawanie siebie, rozpoznawanie talentów, pasji i zainteresowań
  • Rola dorosłego jest wzmacniać dziecko, wskazując na jego mocne strony, osiągnięcia, postępy
  • Rolą dorosłego jest dziecko wspierać i pomagać mu

Czytaj dalej

W ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji 20 września 2019 roku w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Kowalczysem -Radnym Miasta Gdańska i Przewodniczącym Komisji Edukacji. Oprócz tematów o Demokracji poruszone zostały także takie, które związane były ze sportowymi pasjami Radnego.

W piątek 20.09.2018 r. w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego XI Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Było to jednocześnie podsumowanie akcji edukacyjnych związanych z Tygodniem Demokracji, który trwał od 16.09.2019r. Kampania wyborcza rozpoczęła się tydzień wcześniej. Głosowanie miało charakter powszechny, tajny, równy oraz bezpośredni.Uprawnionych do głosowania było 60 osób, a wzięło w nim udział 51. Na podstawie wyników Komisja Wyborcza ogłosiła, że w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli:

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego