Miesięczne archiwum: Marzec 2019

28 marca 2019 roku najlepsi uczniowie – sportowcy oraz trenerzy Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zostali nagrodzeni podczas XI Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego w gdańsko-sopockiej hali Ergo Arena.
🏆🏆🏆Gratulujemy uczniom i trenerom🏆🏆🏆

klasa I i VII M – ilość obiadów 12 – kwota 51,60zł;

klasa VIII M – ilość obiadów 15 – kwota 64,50zł;

III M G – ilość obiadów 15 – kwota 64,50zł;

XI LO SMS -ilość obiadów 12 – kwota 51,60zł.

Termin płatności do 10 kwietnia 2019 r. !!!

 Wyjaśnienie – z uwagi na terminy egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów oraz przerwę świąteczną

w dniach 10,11,12.04. 2019 r. obiad jest tylko i wyłącznie dla uczniów Gimnazjum oraz uczniów przebywających w Internacie;

w dniach 15,16,17.04.2019 r. obiad jest tylko i wyłącznie dla uczniów klasy VIII M oraz uczniów przebywających w Internacie.

Często słyszymy, że trzeba soja pracę wykonywać z pasją. Że wtedy będzie łatwiej, lepiej, przyjemniej….. Jak jednak pogodzić te szczytne ideały z proza codziennego życia?

Czytaj dalej

Bez wątpienia nowe technologie diametralnie zmieniają ludzką rzeczywistość, a co za tym idzie i nasze życie. Dzisiaj już nikt z nas nie wyobraża sobie świta bez Internetu, komputera, komórki – te dobra na stałe zagościły w naszej codzienności. I stały się dla nas zarówno źródłem korzyścią jak i zagrożeń.

Czytaj dalej

14 marca 2019 roku w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcącychl odbyła się Gala Rankingu Najlepszych Sportowców sezonu 2018.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom 👏👏👏

MINIPORADNIK DLA UCZNIA

Nie warto chodzić na wagary. Choć mogą kusić, tylko powiększają istniejące problemy. Jeżeli masz problem lub wagarujesz i nie wiesz, jak się z tego wyplątać, poproś o pomoc.

Czytaj dalej

W Pucharze Polski w gimnastyce sportowej w kat. Senior PAWEŁ KASKÓW – uczeń klasy III M LO zajął 2 miejsce. W kategorii Junior wygrał JAN WYSOCKI – uczeń klasy I M LO. Serdecznie gratulujemy uczniom i trenerom 👏👏👏


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego