Miesięczne archiwum: Grudzień 2018

Jak wykazują liczne badania, aktywność fizyczna jest ściśle powiązana z lepszymi wynikami w nauce i niesie za sobą wiele innych korzyści. Niestety, nadal nie jesteśmy wolni od stereotypowego przekonania, że można być albo sprawnym albo mądrym.

Czytaj dalej

W dniach 17 i 18. 12. 2018 roku miała miejsce w

naszej szkole akcja “Razem na Święta”

zorganizowana przez Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski ZSSiO oraz ZSMS.

Czytaj dalej

DOPALACZE – to potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych.

Czytaj dalej

Przedstawiciele samorządów wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w II Konferencji Samorządów Uczniowskich. W tym roku uczniowie i ich opiekunowie oraz dyrektorzy pracowali nad problemem cyberprzemocy. Możliwość wymiany doświadczeń między reprezentantami gdańskich szkół pomogła nam zrozumieć, jak ważne jest współdziałanie na linii uczniowie – nauczyciele – dyrekcja – rodzice, byśmy mogli czuć się bezpiecznie w społeczności szkolnej, która istnieje przecież także w cyberprzestrzeni.

Powoli dobiega końca rok, w którym świętowaliśmy tę wielką rocznicę. Uczniowie szkół ZSSiO oraz ZSMS pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Swystun, Agnieszki Kościelskiej, Iwony Skoreckiej, Anny Wolińskiej oraz ks. Wojciecha Kulińskiego przygotowali przegląd wierszy i pieśni poświęconych wydarzeniom z tych stu lat. Widzowie mogli uczestniczyć w nietypowej lekcji historii, na której fragmenty filmów historycznych zostały opatrzone poetyckim komentarzem. Brawa należą się wszystkim zaangażowanym uczniom, ponieważ znaleźli w sobie chęci, aby w obowiązki szkolne i treningowe wpleść dodatkowe działania.

Czytaj dalej

Uczeń klasy III M Gimnazjum nr 22 SMS PAWEŁ BOBER, mimo problemów z bolącą kostką, zdołał złamać granicę 27 sekund na 50 m st grzbietowym i w finale zajął wysokie VI miejsce z czasem 0:26,95.

DOMINIKA MOLENDA ( III M G) po pięknym finiszu zajela II miejsce w finale B na 50 grzbiet, uzyskując rezultat lepszy od zyciowki o blisko sekundę 0:30,55👍

MARTYNA PIEPIÓRKA (III M G)bardzo dzielnie spisała się na dystansie 400 dowolnym i mimo infekcji już w porannych eliminacjach pobiła swój rekord zyciowy aż o 5 sekund, a w finale B urwała jeszcze 1,5 sek i ostatecznie zajęła w nim 5 miejsce z czasem 4:32,30💪.

Wszystkim gorąco gratulujemy!!!

 


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego