Miesięczne archiwum: Październik 2018

02 listopada 2018 ( piątek) jest w ZSMS dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

   Zapraszamy Rodziców na spotkanie pt:

„Opuścić zaklęty krąg, czyli jak pomóc osobie uzależnionej oraz sobie”

Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy pozostają w relacjach rodzinnych bądź przyjacielskich, szukają drogi porozumienia z dorosłą osobą zmagającą się z uzależnieniem od alkoholu, innych substancji lub określonych zachowań i chcą pomóc mając na uwadze dobro jej oraz własne.

Czytaj dalej

Zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w Ogólnopolską Akcję Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego, która w tym roku szkolnym jest przeprowadzana w trójmiejskich szkołach oraz w całym województwie pomorskim w porozumieniu z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Nasz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego po raz drugi bierze w niej udział.

Czytaj dalej

– jak z nim walczyć?

Zaburzenia związane z graniem w gry komputerowe znalazły się w najnowszej edycji klasyfikacji chorób ICD-11 opublikowanej właśnie przez Światową Organizację Zdrowia. Nie ulega wątpliwości, że istnieje wiele przesłanek przemawiających za słusznością tej decyzji.

Czytaj dalej

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska przyznane
17 października 2018 r. ( środa) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku przy ulicy Dragana 2,  Prezydent Miasta Gdańska  Pan Paweł Adamowicz wręczył dyplomy uczniom, którym przyznane zostało jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii IV tj. za bardzo dobre wyniki w  nauce i rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2017/ 2018.

NISZCZONE Z MIŁOŚCI

Za to, że podskakuje, że nie słucha, że zrobiło coś nie tak, albo czegoś nie zrobiło. Daje się dziecku w pupę albo w twarz. Krzyczy się na nie, wyzywa, straszy, że się je za karę wyrzuci z domu.

Czytaj dalej

12 października 2018 roku odbyło się w szkole PASOWANIE na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Nr 93. Pani Dyrektor Ewa Leyk-Latowska podczas apelu zwróciła się do Rodziców i Pierwszoklasistów tymi słowami: “Rodzice i Opiekunowie, a przede wszystkim Wy, Drodzy Mali Przyjaciele z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Nr 93.

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego