Miesięczne archiwum: Czerwiec 2018

29 czerwca 2018  ? ?  ?
Alicja Piasecka na 100 m st. motylkowym uplasowała sie na 7. miejscu, 400 m st. zmiennym 11.
Radosław Walijewski na 50 m st. klasycznym na miejscu 10.? ? ?
30 czerwca 2018
Świetne występy naszych uczniów w drugim dniu eliminacji.
Radosław Walijewski na 200 m st. klasycznym uplasował się na 4. miejscu, Iga Weckwert na 200 m st. zmiennym na miejscu 5. A na 200 m st. klasycznym na miejscu 13.???? ?? GRATULACJE DLA UCZNIÓW I TRENERÓW ?? ? ???

09 czerwca 2018 r. Uczniowie klasy II M Gimnazjum nr 22 SMS prezentowali projekty edukacyjne. GRATULUJEMY ciekawych i przemyślanych projektów uczniom, opiekunom: Pani Aleksandrze Kuryło, Pani Monice Krajewskiej oraz koordynatorowi i opiekunowi projektów Panie Anicie Sztyber.

Czytaj dalej

Rozwód jest jednym z wydarzeń krytycznych dla rodziny. Plasuje się na drugim miejscu na liście najbardziej stresujących zdarzeń w życiu. Statystyki donoszą, że co roku rośnie liczba prowadzonych rzez sądy postępowań rozwodowych. Rozpad małżeństwa jest wyzwaniem dla każdej osoby weń zaangażowanej: dla małżonków, ich rodzin i przyjaciół, ale przede wszystkim dla dzieci.

Czytaj dalej

Depresja nie jest złym zachowaniem, lecz chorobą. Dlatego zachęcam rodziców do pielęgnowania adaptacyjnych postaw wobec choroby dziecka. Jeśli twoje dziecko jest chore na depresję:

Czytaj dalej

Wakacje to czas miłosnych uniesień, ale i zwodów. Co się dzieje kiedy stany te przeżywają nastolatki? To trudne dla samych zainteresowanych i dla ich najbliższych. Tym bardziej więc zakochani młodzi ludzie potrzebują naszego wsparcia.

Czytaj dalej

Było głośno, gwarno i radośnie. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali wiele różnych zadań sportowych, dzieląc się swoją pasją i promując zdrowy styl życia. Odwiedzili nas wychowankowie pomorskich domów dziecka oraz dzieci z pobliskich przedszkoli. Uczestnicy musieli sprawdzić swe siły w każdej z przygotowanych konkurencji.

Czytaj dalej

Drodzy rodzice,

Miło mi poinformować, że w czwartek 14 czerwca klasa I LO brała udział w warsztatach informacyjno- edukacyjnych „ Trzeźwa jazda” w ramach kampanii społecznej Miasta Gdańska „ Kieruj bez procentów”

Agnieszka Wałęsa

Spotkanie Dyrektora z Rodzicami dzieci nowoprzyjętych do klasy I SP o profilu gimnastyka na rok szkolny 2018/19

W dniu 18 czerwca 2018 roku (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali nr 2 odbędzie się spotkanie Dyrektora szkoły z RODZICAMI dzieci nowoprzyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 93 o profilu gimnastyka sportowa.
W spotkaniu uczestniczyć będzie również wychowawca klasy, trener oraz pedagog i psycholog szkolny.


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego