Miesięczne archiwum: Maj 2018

Zaburzenia czy zakłócenia rozwoju i zachowania u dzieci mogą mieć różnorakie przyczyny, zdarza się jednak, że źródło problemu leży po stronie rodziców. Istnieje bowiem wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu dziecka, mających różnorodny przebieg i nasilenie, wywołanych zachowaniami rodziców.

Czytaj dalej

W dniach 5-6 maja 2018 roku w portugalskim Porto odbył się turniej gimnastyczny GymSport International 2018.
W kategorii juniorów bardzo dobrze spisał się Paweł Kaśków uczeń II klasy XI LO SMS, który finalnie zakończył start na miejscu 4.

Czytaj dalej

Za niespełna miesiąc ostatni dzwonek oznajmi, że nadszedł czas uczniowskiej laby, odpoczynku i beztroskiej zabawy. Okres ten szczególnie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, próbowania nieznanych dotąd rzeczy, często niebezpiecznych, które mogą wpłynąć na całe dalsze życie młodych ludzi.

Czytaj dalej

W dniu 24.05 rodzice mogą skorzystać z konsultacji psychologicznej w godzinach 16.20-17.20.
Serdecznie zapraszam,
Magdalena Jochimek

Praca wre! Nasze wolontariuszki z I LO ZSMS z Fundacją Hospicyjną pomagają w przygotowaniu prezentów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka. Przygotowane paczki trafią do 40 hospicjów na terenie całej Polski. Do przygotowania jest około 480 prezentów. Kolejna piękna Ogólnopolska Akcja. Ogromne zaangażowanie ludzi o wielkich sercach. To właśnie dzięki Nim spełnią się dziecięce marzenia i upragnione prezenty trafią do rąk najmłodszych. Cieszymy się, że mamy w tym swój mały wkład. Wielkie podziękowania dla naszych wolontariuszek z ZSMS.?oraz opiekuna Pani Bożeny Dawszewskiej.


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego