Miesięczne archiwum: Kwiecień 2018

27 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Dyrektor szkoły pani Ewa Leyk-Latowska,  po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazała  nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów. Magdalena Bajor została najlepszą absolwentką XI LO – SMS.

W dniu 26 kwietnia uczniowie liceum wzięli udział w teście eliminacyjnym Olimpiady wiedzy o Gdańsku, dla szkół ponadgimnazjalnych. Trzymamy kciuki za pomyślny wynik.

Niemalże we wszystkich przypadkach brak zaangażowania rodziców w edukacje dziecka wpływa na jego szkolne funkcjonowanie i nie tylko – wpływa w ogóle na przebieg rozwoju i jego rezultaty. Zaangażowanie rodziców w sprawy związane z nauka dziecka motywuje je i przekonuje, że ono same jest dla rodziców cenne, a jego działania i aktywności mają dla nich duże znaczenie.

Czytaj dalej

Masz pytania?

Masz wątpliwości ?

Szukasz wsparcia?

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA

Napisz/zadzwoń :

netporadnia@gcpu.pl

669 979 208

Agnieszka Wałęsa

Rozmowa z rodzicem to typowa sytuacja szkolna, z którą prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się każdy nauczyciel.  Rozmowa z rodzicem jest też umiejętnością, którą można i warto ćwiczyć. Jest kompetencją społeczną, co oznacza, że może być doskonalona w interakcji z inną osobą. Kolokwialnie mówiąc, im więcej rozmów odbędziesz, tym staniesz się w tym sprawniejszy.

Czytaj dalej

Agresja i przemoc rówieśnicza zmieniły swoje oblicze, przenosząc się do przestrzeni wirtualnej. Młodzi ludzie coraz częściej wykorzystują sieć, by kogoś złośliwie skrytykować, brutalnie obśmiać, dosadnie obrazić lub znieważyć. Powszechność tego zjawiska powoduje, że wśród użytkowników Internetu panuje coraz większe znieczulenie na tego typu zachowania, skutkujące niestety cichym przyzwoleniem, brakiem reakcji, obojętnością.

Czytaj dalej

ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNA EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH: W DRUGIEJ POŁOWIE KWIETNA PRZYSTĄPIA DO NICH GIMNAZJALIŚCI A PRZEZ TRZY MAJOWE TYGODNIE ABITURIENCI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH BĘDĄ ZDAWAĆ MATURĘ.

Czytaj dalej

  • Nie rzucaj na głęboką wodę, stosuj metodę drobnych kroczków, stopniowania poziomu trudności
  • Twórz komfortowe warunki do wypowiedzi, umiejętnie do nich zachęcaj, okazuj zainteresowanie tym, co mówi dziecko, aktywnie go słuchaj i dawaj konstruktywne informacje zwrotne

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego