Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

Drogi uczniu,

Przeczytanie tego tekstu nie zajmie Ci dużo czasu, a dowiesz się jak alkohol może wpłynąć na Twoje życie i Twój organizm.

ALKOHOL TO KRÓTKA I POZORNA PRZYJEMNOŚĆ.

Czytaj dalej

W dniach: 29.01.2018 – 02.02.2018 oraz 05.02.2018 – 09.02.2018 w godz. 07.00 – 15.00, 07.30 – 16.00 w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 93 odbędą się zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Ramowy program wypoczynku w ramach AKCJI ZIMA 2018

Czytaj dalej

Dzieciom i młodzieży do 18 roku życia przysługują świadczenia udzielane w wyszczególnionych placówkach.

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Poradnia zajmuje się diagnozą psychiatryczną i psychologiczną, leczeniem oraz terapią dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Czytaj dalej

PAKIET RATUNKOWY UCZĄCEGO SIĘ

Czy zdarza Ci się ślęczeć nad książką przez kilka godzin, a po zakończeniu nie mieć pojęcia, czego się uczyłeś? A może zasypiasz nad książkami? Oto kilka rad, które mogą być ostatnią deską ratunku.

Czytaj dalej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA UCZNIA

Jednym z najważniejszych zadań edukacji szkolnej jest kształtowanie u uczniów trwałych i silnych motywów uczenia się jako podstawy do dalszego samokształcenia i rozwoju osobowości.

Czytaj dalej

Rada Rodziców przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego
Bank Millennium nr rachunku: 16116022020000000339591114

Uczniowie naszego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zostali stypendystami Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018.

Stypendium sportowe dla wybitnie uzdolnionych sportowców otrzymało trzech uczniów:
PAWEŁ KASKÓW – klasa II M liceum
PAWEŁ BOBER – klasa II M gimnazjum
DOMINIK BIELAWA – klasa III M gimnazjum.
Stypendium naukowe w ramach Programu wspierania edukacji szczególnie uzdolnionych uczniów w obszarze edukacji ogólnej – mieszkańców województwa pomorskiego otrzymała uczennica klasy VII M ALICJA PIASECKA.
Stypendia dla najlepszych uczniów z Pomorza zostaną wręczone 18 grudnia 2017 roku podczas Wielkiej Gali stypendialnej w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Umiejętność rozpoznania depresji i odpowiednia reakcja mogą przyspieszyć wychodzenie z choroby. Niezwykle istotna jest reakcja najbliższych osoby cierpiącej na depresję.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja to czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny. W Polsce na depresję i inne zaburzenia afektywne cierpi około 1,5 miliona osób, jednak statystyki nie są dokładne, bo wielu chorych nigdy nie podejmuje leczenia. Dlatego Ministerstwo Zdrowia sfinansowało w ramach Narodowego Programu Zdrowia kampanię „ Depresja. Naucz się pomagać.”

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego