Miesięczne archiwum: Wrzesień 2017

W dniach 26-29 września b.r. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzam cykl lekcji w klasach VI M szkoły podstawowej oraz II M gimnazjum. Uczniowie mają okazję poznać innowacyjną propozycję nauki języka angielskiego – kurs multimedialny “Olive Green”.

Czytaj dalej

Kreatywność, pomysłowość, świetna atmosfera, kupa śmiechu i doskonała integracja- tymi słowami można opisać nasz wypad  klasowy do Escape Roomu z 22 września. Niby tylko miesiąc razem w klasie a taka z nas zgrana paczka! 

Czytaj dalej

Uprzejmie informuję, że na podstawie komunikatu dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 września 2017 r. przewidziano dostosowania podczas egzaminu gimnazjalnego dla następujących uczniów:

  1. Uczniowie chorzy lub niesprawni czasowo
  2. Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w tym: dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią
  3. Uczniowie, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej lub traumatycznej

Czytaj dalej

Dnia 12 września 2017 roku odbył się w szkole SZKOLNY KONKURS WIEDZY O DEMOKRACJI.
I miejsce zajął uczeń PAWEŁ BOBER – II M
III miejsce zajęli: DOMINIKA MOLENDA – II M
MILAN MARZEC – II M
GRATULUJĘ !!!!!!!!!
dyrektor Ewa Leyk-Latowska

W sobotę 16 września 2017 roku w Gdyni miała miejsce impreza charytatywna The Color Run. Trasa biegu prowadziła wzdłuż bulwaru nadmorskiego i Skweru Kościuszki. The Color Run jest biegiem, w którym nie ma ograniczeń wiekowych, nie obowiązuje pomiar czasu, a uczestnicy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany. Każdy bez wyjątku jest tu zwycięzcą. Tegoroczny The Color Run był wyjątkowy również z tego względu, że w najszczęśliwszych 5 km na świecie wzięli udział podopieczni Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, którym pomagają nasi wolontariusze – nie mogło więc nas tam zabraknąć.

Czytaj dalej

W ostatnim tygodniu w dniach 11-17 września w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji uczniowie ZSMS brali udział w Debacie na temat Demokracji ( na którą zaproszony został Wiceminister Edukacji pan Wojciech Książek), wystawiono przedstawienie pt. „Morały w Bajkach Krasickiego” (kl. III SMS gimnazjum pod opieką p. Wiesławy Gawrońskiej). Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie robili lapbooki na temat Demokracji.

Agnieszka Kościelska

W dniach od 11 do 15 września uczniowie klasy 6 SMS wraz z wychowawcą  – Anitą Sztyber odwiedzili Zieloną Szkołę w Schodnie. W tym czasie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i ciekawych warsztatach prowadzonych przez przyrodników i poznawali Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Codzienne wycieczki piesze i rowerowe umożliwiły uczniom dokładne poznanie roślinności oraz zwierząt zamieszkujących ten teren. Wiedzę na temat posługiwania się busolą i mapą zdobytą podczas warsztatów mogli wykorzystać w praktyce podczas gry w podchody.

Czytaj dalej

4 września 2017 roku uczniowie klasy 6 SMS wraz z wychowawcą – Anitą Sztyber odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dzieci obejrzały część wystawy głównej Muzeum .

“Podróż w czasie” to rekonstrukcja mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu  II wojny światowej, w czasie okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu. Zmieniające się elementy wystroju wnętrza mieszkania pokazują zmieniającą się sytuację polityczną, społeczną i ekonomiczną okupowanego i walczącego kraju. To niezwykle wzruszająca wystawa, która układa się w spójną i dramatyczną opowieść. Narratorami są  9- letnia Halinka i jej 14- letni brat Andrzej.

Czytaj dalej


"Mistrzem nikt się sam nie rodzi
Do mistrzostwa się dochodzi.
Krew i pot należy wylać,
by się w miejscu nie zatrzymać.
Per aspera ad astra
to maksyma dla nas jasna.
Ref.: Nie rezygnuj z nadziei
Nie daj się ponieść zwątpieniu
Sam siebie wykuj ze spiżu
i odbierz zwycięski laur."

autor Agnieszka Mianowska - nauczyciel j. polskiego